Domů / Doporučujeme / 3 způsoby, jak využít internet pro hledání práce

3 způsoby, jak využít internet pro hledání práce

V dřívějších dobách bylo osobní setkání efektivní způsob hledání práce. Lidé bušili na dveře firem nebo vrátnic, často s ručně napsanými životopisy, a dožadovali se setkání s náboráři. Ačkoli je tento způsob stále možný, ve 21. století je zcela neefektivní. V době internetu lze velkou část této práce zjednodušit interakcí se zaměstnavateli online. Místo ulic se při hledání nové práce vydejte na internet. Nabídky práce nikdy nebylo snažší prohlížet.

Nabídky pracovních míst

Internet může rozšířit vaše hledání práce tím, že vám nabídne tisíce náborových inzerátů na dosah ruky. Webové stránky jako jobimi.cz poskytují inzeráty nejen z celé republiky, ale i zahraniční nabídky. To může výrazně zvýšit vaše hledání, pokud jste ochotni se přestěhovat za prací.

Pokud vás však zajímá pouze práce Praha, stačí použít jednoduchý a přehledný filtr. Odpovědět na následnou nabídku práce je otázkou dvou minut.

Průzkum zaměstnavatelů

Další ze způsobů, jak najít práci online, je průzkum potenciálních zaměstnavatelů. Máte-li specifickou oblast, ve které chcete pracovat,, můžete prozkoumat jejich webové stránky, sekci kariéra. Je to však zdlouhavé, nehledě na to, že jen omezené množství firem má možnost filtru města či vzdálenosti, kde chcete pracovat.

Práce Most a jiná města se vám tak mohou zobrazit až po delším pátrání.

Resumé vs. Profily

I když je nezbytné mít vypilovaný životopis, vytvoření profesionálního profilu pro LinkedIn, Facebook nebo dokonce váš vlastní blog vám může pomoci prezentovat se v tom nejlepším světle náborovým manažerům, kteří hledají kandidáty online. Naučit se podobnosti a rozdíly mezi životopisem a profilem vám může pomoci pokrýt všechny základy. Při odeslání životopisu, jsou to první dvě cesty, kam se náboráři podívají, pokud o vás začnou uvažovat.