Domů / Dámská móda / Dámské barety jsou opět v módě

Dámské barety jsou opět v módě

Baret již dávno nepatří pouze do francouzských ulic. Tento módní kousek si postupně získal oblibu po celém světě. Baret se ve Francii začal nosit už ve 20 letech minulého století a byl symbolem několika hnutí. Postupně jeho obliba stoupala i mezi obyčejným lidem. Možnost nosit baret k jakémukoliv outfitu nebo téměř ke každé příležitosti z něj udělala žádaný módní doplněk. Baret patří mezi největší módní hity letošního podzimu a zimy.

Háčkované nebo lesklé barety

Výběr baretů je obrovský. Díky různým materiálům, vzorům a barvám můžete barety kombinovat podle libosti, příležitosti nebo vkusu. Vlněné a pletené barety vás ochrání před mrazem nebo sněhem a vy si zachováte svůj šarm. Barety z lehčích materiálů poslouží jako ochrana před letním sluncem. Barety nestojí moc peněz a vy jimi můžete skvěle oživit váš šatník. Napadl vás vlastní originální vzor? Na internetu naleznete mnoho návodů, jak si baret uháčkovat. Není to nic těžkého.

Jak baret nosit

Jednou z možností, jak baret nosit je zešikma. Hodí se spíše na běžný den na nákupy nebo na procházku. Nebo když jen chcete zakrýt neumyté vlasy. Pokud si baret nasadíte více do čela, budete vypadat ženštěji. Pár splývajících pramínků vlasů nebo vykukující ofina vaši ženskost podtrhne. Při větším větru se může stát, že vám baret ulétne. Přichyťte ho vlásenkami, ale ujistěte, že nejsou vidět. Nezapomeňte, že baret se vždy nosí trochu k jedné straně.

Jaký zvolíte účes pod baret, záleží na vás. Když si vyberete drdol, vyčesejte ho dostatečně vysoko nebo nízko u temene hlavy. Jinak vám vznikne pod baretem nevzhledná boule a baret se na hlavě neudrží. Culík nebo dva zapletené copy, které z barety vykukuj, vás zaručeně omladí.

Máte jednobarevný baret a celý váš outfit se vám zdá všední? Ozdobte svůj baret mašlí nebo vkusnou broží. Nechte se unést svou fantazií.