Domů / Doporučujeme / Jak se obléct v chladném počasí pro vyjížďku na koni?

Jak se obléct v chladném počasí pro vyjížďku na koni?

Jízda na koni neboli jezdectví patří mezi velice krásný sport, kterému se věnuje stále více lidí. Oblibu si získává u dětí i dospělých. Aneb, jak praví nejznámější citát – „nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu“. Špatné počasí však může jízdu na koni snadno znemožnit, pokud nedisponujete vhodným oblečením. Tento článek vám tak přináší seznam jezdecké výbavy, díky níž si budete moci užít jízdu na koni za každého počasí.

Jezdecká bunda se postará o teplo

Významné uplatnění pro jízdu na koni za chladného a nepříznivého počasí najde zejména jezdecká bunda. Bunda je vyrobena přesně tak, aby byla při jízdě na koni velmi pohodlná. Navíc je vyrobena z nepromokavého materiálu, takže se hodí i do deště. Kromě jezdecké bundy se vám může hodit i zimní vesta, která také poskytne dostatek tepla.

Náš tip: Ideálním materiálem pro oblečení do chladných dnů je warmkeeper. Často jej najdete pod názvem alpenfleece. Tento pružný materiál má z rubové strany jemné, chloupky, které vás i vaše děti zahřejí i v nejchladnějších dnech.

Vhodná obuv je důležitá

Neméně důležitou úlohu při chladném či deštivém počasí má obuv. Výběr vhodné obuvi je důležité nejen z hlediska bezpečnosti, ale také z důvodu pohodlné jízdy na koni. Ne nadarmo tak výrobci nabízí několik typů obuvi. Pořídit si tak můžete zateplenou obuv, které udrží vaše nohy v teple, či gumové boty, které je udrží v suchu. Samozřejmě lze zvolit i kombinaci více materiálů.

Rajtky pro pohodlnou jízdu

Využití za chladného počasí najdou také rajtky neboli jezdecké kalhoty, jež jsou nabízeny v různých variantách, včetně zateplené varianty. Zimní rajtky velice dobře izolují teplo a odpuzují vodu, takže vám v nich rozhodně chladno nebude. Obecně patří rajtky mezi základní oblečení, jež by neměly chybět žádnému jezdci. Navíc si můžete vybrat rajtky z mnoha barevných provedení.

Jezdecké rukavice

Během chladného počasí se vám také budou hodit jezdecké rukavice, které jsou velice pohodlné a navíc vám skvěle zahřejí ruce. Jezdecké rukavice jsou navíc vyrobeny s ohledem na to, aby nedošlo při jejich nošení ke ztrátě citu pro vedení koně.

Široký výběr jezdeckého oblečení najdete na e-shopu Equestrians. Najdete zde i veškerou jezdeckou výbavu pro koně, jako udidla pro koně, jezdecké helmy na koně, nepromokavé deky pro koně atd.