Domů / Doporučujeme / Jak vybrat kabelku pro manažerku

Jak vybrat kabelku pro manažerku

Kabelky chcete-li tašky, kde se dá nosit laptop či notebook, jsou pro manažerky nutností, neboť jim poskytují svobodu pohybu. Mimo to sebou nosí i další příslušenství, jako jsou diář nebo zápisník, psací potřeby, nabíječka a jiné pomůcky podle potřeby.

Právě proto by při výběru takové kabelky měly být obezřetné. Z toho je asi všem hned jasné, že nepůjde o elegantní italskou koženou kabelku. Italské kožené kabelky jsou fajn, ale pokud jde o nošení ve volném čase. Pro běžný pracovní den si to tyto ženy nemohou dovolit klasickou kabelku. Na co upírat při výběru pracovní manažerské kabelky pozornost?

Správná velikost

Než přistoupíme k nákupu vhodné manažerské kabelky, je důležité si promyslet, jakou velikost notebooku či laptopu budeme nosit. I když tento současný odejde do notebookového nebe, bude pak potřeba si opatřit stejnou velikost. Kvalitní manažerské kožené kabelky nejsou levnou záležitostí, proto si tento krok předem musí člověk promyslet.

Členění kabelky

Další důležitý krok je prohlédnout členění kabelky (tedy kapsy a různé přihrádky). Hodně manažerek funguje na cestách a platí za pojízdnou kancelář. Tudíž by se vše potřebné mělo do kabelky vlézt a mít své stálé místo, aby člověk věděl přesně, kde má co uložené a nemusel zdlouhavě hledat. Vizitky, psací potřeby, diář, telefon apod. Taková kabelka by měla mít tedy mnoho kapes.

Zkontrolujte zipy

Zkontrolujte ramenní popruh a ujistěte se, že je dostatečně dlouhý a odolný, aby vydržel každodenní zátěž. Je vhodné zvolit kabelku na notebook, která má nastavitelné popruhy. Mimo to zkontrolujte veškeré uzávěry a jejich kvalitu. Oprava by se nemusela finančně vůbec vyplatit.

Vzhled

Určitě vám neuniklo, že používáme raději termín kabelka, nikoliv taška. To proto, že pro mnohé manažerky hraje vzhled důležitou roli a dnes se již vyrábějí tašky na notebook ala kabelka. Mnohdy ji na první podhled nerozeznáte od běžné kožené kabelky, přesto mezi nimi existuje zásadní rozdíl. Kabelky pro manažerky bývají prostornější, flexibilnější z odolnějších materiálů s více přihrádkami a místem pro laptop. I místem pro běžné ženské nutnosti, jako je miniparfém, kapesníčky, lesk na rty atd.