Domů / Doporučujeme / Kde se vzaly ledvinky

Kde se vzaly ledvinky

Přemýšlíte o koupi nějaké kožené tašky, ale tradiční verze se vám příliš nezamlouvají? Nebo je vaše stávající sbírka poměrně široká a potřebujete ji doplnit něčím zajímavým, co zatím nemáte? Nabízí se kožené ledvinky, které jsou nejen stylové, ale také velmi praktické. V nedávných letech ohlásily svůj comeback a i když si mnoho lidí myslí, že se jedná spíše o trend osmdesátých let, kdy ostatně vznikl, historie ledvinek sahá mnohem, mnohem dál.

Vzhůru k domorodcům

Věděli jste, že ledvinky mají své předchůdce u dávných domorodců? Právě domorodí Američané nosívali okolo pasu malé kožené taštičky. I když v tomto případě musí zapracovat trochu naše fantazie, módní stylisté jsou toho názoru, že právě zde započala éra módních doplňků, jež si nyní upínáme kolem pasu a nosíme v nich to nejnutnější a nejvíce potřebné.

Posléze se podobné menší taštičky nosili také sportovci nebo je vlastnili horští záchranáři, pro které to bylo místo, do kterého si umísťovali malé lékárničky.

Od osmdesátých let

Ovšem o takových pravých ledvinkách, které známe dnes, respektive v jaké podobě je známe dnes, můžeme hovořit až od osmdesátých let, kdy se dostaly na žebříček nejlepších módních trendů. Začaly se objevovat na přehlídkových molech a v ulicích velkých měst. K vidění byly především ve Spojených státech, odkud se poté rozšířily i do zbytku světa.

V minulosti měl ledvinky prakticky každý, ale poté došlo k jejich útlumu. Není to tak dávno, co ohlásily svůj velký comeback, ale už se netěšily takové popularitě jako dříve. Spíše se společnost rozdělila na dva tábory, kdy jedni je doslova milují a jiní jsou jejich zarytými odpůrci.

Nikdo či nic jim ale neubírá na faktu, že se jedná o praktický módní doplněk, který by minimálně každý módní fanoušek měl mít ve své sbírce. Neočekává se totiž, že by právě ledvinky zanedlouho vyšly z módy. Spíše se v ní budou ještě nějakou dobu ohřívat.