Domů / Doporučujeme / Kvalitní impregnace by měla být jednou z povinných příprav na outdoorové dobrodružství

Kvalitní impregnace by měla být jednou z povinných příprav na outdoorové dobrodružství

Outdoorová dobrodružství opět získávají na popularitě. Stejně tak, jako před pár lety razantně upadl počet lidí, kteří se chtěli věnovat venkovním aktivitám, tak nyní jejich počet roste. A právě vyloženě outdoorové vycházky na celé dny i týdny jsou tím nejlepším, co tato zábava může nabídnout.

Kdokoliv trochu zkušený ale poví, že se v tomto případě rozhodně nevyplatí podcenit jakékoliv přípravy. A přesně proto se dneska budeme bavit o jedné z nenápadných, ale rozhodně prospěšných pomůcek. A to o kvalitních impregnacích.

Choďte kalužemi, ale buďte v suchu

Impregnace je víceméně látka, která po nanesení na povrch, zlepšuje jeho vlastnosti. A to v tom ohledu, že mnohem lépe odolává vlhkosti, špíně, a spoustě dalších podobných elementů. U bot je to dvojnásob ceněná záležitost, protože chodit celý den v promočené obuvi, opravdu není nic příjemného. To by se vám ale v žádném případě nemělo stát, pokud budete u sebe mít nano sprej na boty. Sprej je formou impregnace, která se na vycházky do přírody hodí ještě o dost více než jeho standardní verze. A to především proto, že se rychle nanáší.

Stejnou péči si zaslouží i váš stan

Pokud je jednou nepříjemnou událostí pochoďák v mokrých botách, tak tou druhou zaručeně bude přespání v mokrém stanu. Stany všeobecně vydrží poměrně vysoký vodní sloupec, ale proč jejich vlastnosti ještě nezlepšit? Jednoduchá impregnace na stany totiž dokáže výrazně zlepšit vlastnosti látky, která je už tak dost odolná. Hlavní výhodou je, že se impregnace postupem často smyje přirozenou cestou, a navíc není nebezpečí poruchy stanu čištěním, nebo agresivními látkami.

Impregnovat lze také oděvy

A určitě vás nepřekvapí, že impregnaci můžete užívat víceméně doslova od hlavy až k patě. K dostání je totiž také impregnace na outdoor oděvy. U oděvů je ale potřeba počítat s tím, že se neustálým třením impregnace dostává rychle z oděvů pryč. Při podezření z deště se tak rozhodně vyplatí oblečení ještě jednou „přestříknout“. Pak máte jistotu, že také vaše oblečení bude vlhkosti dlouho odolávat, a vy tak budeme v dokonalém pohodlí a suchu.