Domů / Dámská móda / Lyžařská bunda do města nepatří. Pořiďte si stylovku, která plní účel lépe

Lyžařská bunda do města nepatří. Pořiďte si stylovku, která plní účel lépe

Podzim se pozvolna překlápí na zimu a z poza všech rohů na nás útočí reklamy na zimní bundy. Spousta milovníků módy se nad nimi pouze pousměje – v šatní skříni na ně přece čeká kvalitní sportovní bunda, za kterou se nemusí stydět ani v Alpách. Jenomže to je právě problém. Lyžařské bundy sice oslňují atraktivním designem, a navíc se chlubí skvělými vlastnostmi, pro které jsou na svahu neocenitelné – ovšem při každodenním nošení naopak v mnoha ohledech pokulhávají. Pokud jste doposud neviděli smysl v nošení bundy určené do města, nepřestávejte číst.

Češi módu milují, ale zároveň se v mnoha ohledech dopouštějí nevídaných přešlapů. Kromě kontroverzních ponožek v sandálech má na nás módní policie z vyspělých států políčeno také kvůli bundám. Ulice v českých městech jsou plné lidí, kteří místo pánské či dámské zimní bundy určené do města nosí bundu lyžařskou. V čem tkví kámen úrazu?

Značkovou lyžařskou bundou neurazíte, potíž je v její koncepci. Vyrábí se z funkčních materiálů a důraz je kladen na vysoký vodní sloupec, prodyšnost, odvod vlhkosti a další vlastnosti, které jsou neocenitelné při aktivním pohybu. Ve městě vám však v takovém svršku bude zima.

Zimní bunda do města musí poskytovat nekompromisní tepelný komfort. Je naprosto nemyslitelné, abyste v ní při čekání na zastávce nebo během procházky v parku mrzli. Teplo musí zůstat uvnitř a nepouštět ho ven. Na čem naopak příliš nezáleží, je voděodolnost. Nicméně je žádoucí, aby městská zimní bunda byla z voděodpudivého materiálu (voda po něm stéká, nepromokavý ale není).

Rozdíly mezi lyžařskou a městskou zimní bundou již znáte – teď už se jen vypravit pro stylový kousek, který vám padne jako ulitý a budete v něm za hvězdu všude, kam se vydáte. Co třeba dámské zimní bundy Guess, které najdete za skvělé ceny na bertoo.cz?