Domů / Doporučujeme / Móda osmdesátých let se dostala pod kůži hlavně teenagerům

Móda osmdesátých let se dostala pod kůži hlavně teenagerům

Vzpomínáte někdy na své mládí? Možná jste ještě donedávna na divoká mladistvá léta ani nepomysleli. Zkrátka a dobře jste žili novou dobou, která nás obklopila. Jenže nyní máte stále větší tendenci se vracet do minulosti, protože osmdesátá léta, jež tvořila vaše mládí, vidíte na každém kroku. Důvod je prostý – současní teenageři se v nich totiž našli. Zejména tedy v módních trendech, za nimiž modely posledních let zaostávají.

Loga, obrázky a další retro

Vydřená kolena na džínách, malé kabelky těsně na rameno, trička s velkými logy a viditelnými obrázky. Móda osmdesátých let je zkrátka a dobře na spadnutí, čemuž se nelze divit. Dlouho se mluvilo o tom, že se návrháři budou inspirovat tím, co se dříve nosilo a co na nějakou dobu upadlo do zapomnění. I když je pravdou, že se neuchytilo všechno, co bylo v osmdesátých letech in, přece jenom valná většina modelů je zpátky.

Nakonec jsou to však sami módní návrháři a stylisté, kteří jsou nejvíce překvapení tím, jak se trendy z osmdesátých let upnuly mezi současnými teenagery. A nejen mezi nimi. Mnohé kousky prosakují i do světa dospělých, kteří se nyní nebojí nosit postavičky od Disneyho na svých tričkách nebo mikinách.

TIP: Své místo elegance si najdou i bílé kabelky.

Batika jako za starých dobrých časů

To, jak se mladí našli v trendech, kterými jste žili před lety je možná až zarážející. Minimálně je to však vstupenka do nostalgické nálady. Vždyť se na ulicích setkáváte stále častěji s batikovanými věcmi, které mnozí vyráběli ve školách na hodině výtvarné výchovy.

V současné době se nosí nejen batikované šaty, ale také batikovaná trička nebo mikiny, které se velmi často kombinují s více elegantními trendy.

Denim je nesmrtelný

Zároveň však aktuálně probuzená vášeň ukazuje, jak nesmrtelný je například sám denim. Džíny, bunda, ale také košile nebo džínové šaty jsou obrovským hitem, který se dá nosit na sto různých způsobů. V současné době se ho však lidé nebojí kombinovat mezi sebou, což ve výsledku vypadá velmi, velmi zajímavě a dobře.