Domů / Tipy & triky / Náramek je nesmrtelný módní hit

Náramek je nesmrtelný módní hit

Nejen ženy, ale i muži rádi nosí náramky. Vybírat můžeme z celé řady materiálů – kůže, náramky z minerálů, tkaniny, plastů či dřeva. Jemnější druhy bývají často vyrobeny z drahých kovů (zlato, stříbro nebo platina), levnější variantou je pak nerezová ocel, která je odolnější.

Náramky odhalují naši osobnost. Čím chceme působit individuálnějším dojmem, tím originálnější náramek si pořídíme. Některé náramky vyzařují energii a sílu, jiné ukazují bohatství a moc. Některé mohou být velmi osobní, připomínají hezké chvíle nebo obrazy z minulosti, můžou být i rodinným dědictvím.

Při jejich výběru však mějte na paměti, že pro kratší ruce jsou vhodnější náramky jednodušší a méně nápadné, které nebudou zvýrazňovat nedostatky. Náramek totiž vizuálně ruku odděluje. Ani na silnější ruku se nehodí náramek robustní náramek.

Jaký náramek vybrat?

V nabídce je celá řada různých druhů.

  • Náramky kožené

Kožené náramky jsou stylové a vypadají skvěle. Na jejich výrobu je většinou používána pravá kůže, která je kombinována s celou řadou přírodních materiálů – dřevo, minerály a další. Většinou jsou nastavitelné, takže se velice snadno přizpůsobí každé velikosti. Kůži nedělá dobře voda, takže si náramek, před koupáním, raději sundávejte.

  • Náramky na pružném návleku

Většinou je to galanterní gumička, která se snadno přizpůsobí. V této kategorii může najít náramky korálkové, z minerálů či perel.

  • Náramky se zapínáním

Velmi oblíbené jsou náramky se zapínáním v podobě kotvy nebo písmene T, které se velice snadno zapínají. Bývají vyrobené z kůže a dalších druhů materiálů, které ji doplňují.

Další možností je zapínání na patenty, tady je však obtížnější změna velikosti náramku.

  • Tematické náramky

Do této kategorie patří náramky se znamením zvěrokruhu, křesťanskými symboly, shamballa náramky, náramky čakrové či náramky z minerálů.