Domů / Doporučujeme / Není doma jako doma

Není doma jako doma

Ne všude se člověk cítí skutečně příjemně. Některý styl vyhovuje jednomu, ale pro druhého je krajně nepříjemný. Proto je vždy třeba přizpůsobit si interiér vlastnímu vkusu, abyste se zde cítili skutečně doma. Rychle a jednoduše celkový ráz interiéru změníte pomocí tapet. V současné době patří tapety a samolepicí dekorace k velmi oblíbeným prostředkům, jak přizpůsobit váš interiér vašim potřebám. Porovnáte-li tapetování s malováním, na následný úklid je mnohem lepší tapetování obzvlášť vliesovými tapetami, protože lepidlo se nanáší pouze na zeď. Velkou výhodou je, že můžete vybírat z velkého množství nejrůznějších motivů. Tapety jsou moderní, žádané a velmi rozmanité dekorem, ale i materiálem.

Výběr tapety je důležitý

Zvolte si, zda chcete tapetu omyvatelnou, tedy vinylovou, nebo odolnou vliesovou, další možností jsou také variabilní papírové tapety. Pro každého, komu se nehodí tapety, bojí se tapetování, nebo potřebuje pokoj pouze jemně doladit, jsou určeny samolepicí dekorace.

Tapetování se bát nemusíte

Tapetování není žádná velká věda, zvládnete to i vy, stačí se odhodlat. Vyberte si typ tapety, dekor a začněte podle návodu. Papírové natřete lepidlem, pod vliesovými zase zeď, nebo se vrhněte na samolepicí tapety, které již vrstvu lepidla mají. Ty stačí jen sejmout z podkladového papíru a přilepit na určené místo. Možná byste to nečekali, ale tapety můžete použít i v kuchyni. Navzdory vyšší vlhkosti lze za kuchyňskou linku, nebo k renovaci ledničky použít speciální samolepicí tapetu, dokonce je můžete navzájem i sladit pro dokonalý efekt. Co se týká dekorů a motivů, k dostání je prakticky cokoli, co vás napadne.

Vedle speciálních tapet do kuchyní s motivy ovoce, kávy apod., se vyrábí také tapety vhodné do dětských pokojíčků, které dotváří v dětském ráji barevnou a hravou atmosféru. Aby motivy na tapetách působily realističtěji a zajímavěji, vyrábějí se také v provedení 3D. 3D tapety a fototapety vytváří v interiéru unikátní atmosféru, rázem se můžete ocitnout v přírodě, v Paříži, nebo třeba v New Yorku.