Domů / Doporučujeme / Polobotky, nebo sandály? Vybíráme pracovní boty

Polobotky, nebo sandály? Vybíráme pracovní boty

Jaké pracovní boty si vybrat? Jsou lepší polobotky, nebo pracovní sandály? V tomto článku si tuto otázku zodpovíme.

Pracovní polobotky a pracovní sandály. Na první pohled takřka identická obuv. pokud se ale podíváte zblízka, zjistíte, že se tyto pracovní body výrazně liší. V tomto článku vám tedy ukážeme, kdy byste měli sáhnout po jednou z typů výše zmiňovaných bot.

Pracovní sandály – ideální na léto

Pracovní sandále na první pohled vypadají identicky jako polobotky. Jejich hlavní výhoda je ale úplně jiná. Díky jejich prodyšnosti a schopnosti kvalitně cirkulovat vzduch se hodí především během letních měsíců. Nabízí totiž nohám dostatečný komfort, takže se v nich tolik nebudete potit. Díky jejich ergonomii a komfortu jsou vhodné především k řízení vozidel, ale také ve skladech nebo průmyslové výrobě. K zahození nejsou ani v kanceláři, kde mohou posloužit jako dobrá náhrada za klasické letní boty.

Pracovní polobotky

Pracovní polobotky sice mají podobný vzhled, výrazně se ale liší. Nabízí totiž vysoký stupeň ochrany proti pádu předmětu na nohu nebo okopu. Zpravidla mají vyztuženou špičku, díky čemuž spolehlivě ochrání vaše prsty před zlomením nebo jiným zraněním. Samozřejmě se ale nehodí do všech odvětví. Jsou skvělé především v provozech, ve výrobě, v průmyslu ve stavebnictví nebo lesnictví. Zkrátka tam, kde potřebujete dostatečnou ochranu před zraněním.

Lékaři a sestry

Specifické požadavky mají také osoby zaměstnané ve zdravotnictví. Kvalitní zdravotnická obuv, či zdravotní oblečení pro lékaře a sestry najdete na www.infinitemedstyle.cz. Navíc tento internetový obchod nabízí i vybavení pro zdravotníky – chirurgické nástroje, fonendoskopy, lékárničky, ale třeba i záchranářské batohy.

Které boty vybrat?

Pracovní boty byste si měli vybrat na základě toho, jaké práce budete vykonávat. Pracovní sandály jsou sice pevné, ale pokud vám hrozí zranění od padajícího předmětu, zas tak dobře vás neochrání. Vyšší stupeň ochrany tedy nabízí pracovní polobotky. Ty se budou hodit takřka v jakémkoliv odvětví, kde potřebujete dostatečnou ochranu před pádem předmětu na nohu a dalšími nepříjemnými zraněními. Oproti sandálům ale neposkytují tak vysokou prodyšnost. V létě se vám s nimi tedy bude pracovat poměrně špatně.