Domů / Doporučujeme / Víte, jak zvolit správnou velikost luxusní podprsenky? Poradíme vám s tím!

Víte, jak zvolit správnou velikost luxusní podprsenky? Poradíme vám s tím!

Nezáleží na tom, jakou podprsenku chcete nosit. Pro kosticové podprsenky, sportovní, látkové i luxusní braletky vždy platí, že je výběr správné velikosti neuvěřitelně důležitý. Pokud vyberete příliš malou, tak se bude po obvodu zařezávat a tlačit vás.

Naopak pokud vyberete velkou podprsenku, tak bude mít tendenci rolovat se v látkových částech, a především příliš volné košíčky nebudou plnit svojí estetickou a podpůrnou úlohu správně. Dnes se tedy podíváme na to, jak byste měli vybírat správnou velikost podprsenky.

Jakou zvolit správnou podprsenku pro danou příležitost?

U podprsenek byste měli nejen koukat na to, jak vám ladí ke zvolenému outfitu, ale také byste měli určitě sledovat příležitost, ke které se blížíte. A to nejen z estetického hlediska, ale také podle toho, jak bude váš den vypadat. Pokud jdete na krátkou schůzku nebo večeři, tak si můžete vzít méně pohodlné spodní prádlo, které je naopak mnohem hezčí a efektivnější. Naopak pro celodenní práci musíte hledat eventualitu, ve které se budete cítit opravdu pohodlně. Tou může být například krajková braletka, která dokáže nabídnout silnou oporu, a přitom může vypadat exklusivně.

Jak vybírat správnou velikost podprsenky?

U velikostí podprsenek se vždy uvádí dvě důležité hodnoty. Jednou je obvod kolem hrudníku a tou druhou je běžně velikost košíčku. Velikost košíčku je tady značena pomocí písmen, přičemž nejmenší hodnotou je A, zatím co každá další velikost znamená větší objem košíčku. Před ní se píše číselnou hodnotou obvod hrudníku v centimetrech. Pokud se ptáte na to, jak se měřit velikost podprsenky, tak určitě budete potřebovat krejčovský metr. Ten se vám hodní na měření obvodu. Najděte nejširší místo a měřte lehce napnutým metrem, nesmí být volný, ale nesmí se ani bořit do kůže. Ohledně velikosti košíčků pak pochopitelně každá žena má svoji volbu, nejen na základě velikosti, ale i tvaru.

Pozor na odlišné velikosti!

Některé značky, které prodávají luxusní dámské spodní prádlo, používají také jiné druhy velikostních tabulek. Mohou dokonce používat i klasickou písmennou tabulku velikostí. U nich si dávejte pozor na jednotlivé velikosti na základě tabulky, kterou výrobci vždycky uvádějí.