Domů / Doporučujeme / Vyberte si šperk vhodný právě pro vás

Vyberte si šperk vhodný právě pro vás

V současné době si můžete pořídit šperky z velmi kvalitních druhů materiálů. Mezi nejčastější kovy, které se pro jejich výrobu používají, patří, zlato, stříbro či chirurgická ocel. Velký výběr kvalitních kousků naleznete v e-shopu kn-styling.cz

Šperky ze zlata

Lidé si zlato cenili od pradávna a to především pro jeho krásu a zářivý vzhled. V současné době je to materiál, který si volíme především pro kvalitu a tvrdost. Šperky z něj vyrobené jsou vhodné pro každodenní, běžné nošení. Nabízí mnoho podob a několik barevných odstínů. Mezi nejčastější výhody zlatých šperků patří odolnost při každodenním nošení, různé barvy a také různý počet karátů. Ze zlata se vyrábějí všechny druhy šperků.

Šperky ze stříbra

I stříbro je materiál, který se na výrobu šperků používá již celá staletí. Je to bílošedý kov a stříbrné šperky jsou výrazně levnější. Jeho nevýhodu je větší měkkost. Velmi často se tento druh materiálu využívá pro výrobu přívěsků, naušnic, náramků či prstenů, které jsou určené pro běžné nošení. Měli bychom si dát pozor na oxidaci se sirnými parami, které se nacházejí ve znečištěném ovzduší. Pokud má někdo pokožku, jejíž pH je příliš kyselé, může se stát, že šperk zčerná. Lze jej však velmi snadno vyčistit. Odolnost stříbrných šperků zvyšuje slabá vrstva rhodia, kterou se šperky potahují. To se však postupně odírá. Pokud chcete, aby šperk vydržel, je potřeba jej pravidelně nechávat potáhnout.

Stříbrné šperky se velmi snadno kombinují jak s formálním oblečením, tak i s takovým, které je určeno pro volnočasové aktivity. Ladí se všemi barevnými tóny pokožky a jsou i cenově velmi přijatelné.

Šperky z chirurgické oceli

Chirurgická ocel je materiál velmi tvrdý a odolný. Kromě toho nevyvolává alergické reakce. Proto si šperky z chirurgické oceli získávají stále větší oblibu. Mají temně kovovou barvu a velmi se podobají šperkům stříbrným. Jsou však cenově dostupnější.Oproti stříbru je chirurgická ocel tvrdší a šperky z ní se nepoškrábou.