Domů / Doporučujeme / Jak na výběr kvalitních dětských gumáků? Máme pro vás návod

Jak na výběr kvalitních dětských gumáků? Máme pro vás návod

Na radovánky v deštivém počasí jako vyšité. Aby ale bylo vaše dítě v naprostém bezpečí, musíte gumáky správně vybrat. V tomto článku vám poradíme.

Pro některé děti je kaluž začátkem velkého dobrodružství. Vyrazit ale na takovou výpravu se špatnou výbavou by nebylo tak vzrušující. Než tedy svoje dítě vypustíte do světa fantazie, pořiďte mu kvalitní dětské gumáky. V následujících řádcích vám ukážeme, jak vybrat ty nejlepší.

Základem je podrážka

Základem pro každé dětské botičky do mokra je dokonale nepropustný materiál. Touto vlastností se může pochlubit především PVC nebo guma. Který z nich je lepší? Obecně se udává, že guma. Ta je totiž vyráběna z přírodního kaučuku, což je rozhodně dobrý začátek. Nic nezkazíte ani koupí gumáků z PVC. Jen se připravíte o radost z přírodního materiálu.

Nezapomínejte ani na výběr kvalitní podrážky. Dobré dětské gumáky totiž musí nabízet i silnou a pevnou podrážku s výrazným vzorkem. Ten totiž zabraňuje uklouznutí a případným zraněním způsobeným pádem. Už jen kvůli tomu byste se měli vyvarovat levným gumákům. Ty totiž mají jen tenkou a hladkou podrážku, která rozhodně nezabrání podklouznutí. Navíc je v ní cítit každý kamínek. A to rozhodně není příjemné.

Vhodná podšívka

Očekávejte, že se vaše dítě bude při venkovních radovánkách také náležitě potit. Nic tedy nezkazíte tím, když vyberete i vhodnou podšívku. Nejlepší je potah z bavlněné látky. Ten totiž noze poskytne dostatek prostoru pro pocení. Veškerou tekutinu vsákne, díky čemuž bude vaše dítě neustále v suchu a v bezpečí před prochladnutím.

Další vlastnosti už jsou na vašem uvážení. Například reflexní prvky, které poskytnou dítěti mnohem větší bezpečnost. Nepředpokládáme, že by si hrálo poblíž frekventované silnice po setmění, ale nikdy nevíte, co se může stát. A reflexní prvky jsou takovou pojistkou.