Domů / Dámská móda / Jsou kožené kalhoty stále IN?

Jsou kožené kalhoty stále IN?

Kožené kalhoty rozhodně nejsou jen pro motorkáře či tvrdé rockery, i když právě s nimi si je někteří z nás možná spojují. Tento druh kalhot se v módním světě již nějakou dobu drží, a zajisté tu ještě chvíli zůstane.

Tak proč je také nezkusit. Že nevíte, co k nim obléci? Kožené kalhoty, stejně jako džíny, se dají nosit téměř k čemukoli. Navíc v nabídce není jen barva černá, ale například i odstíny červeného vína nebo tolik módní metalické barvy. Pokud je správně zkombinujete, vytvoříte celou řadu elegantních outfitů. Jsou totiž jednoduché, avšak velice stylové. Díky jejich střihu se k nim hodí nejen různé halenky, ale i svetříky – krátké, dlouhé, úzké i volnější. Nebojte se ani kombinace s barvami ve světlejších tónech. Ideální obuví jsou pak kotníčkové botky s menším podpatečkem.

Jaký outfit můžeme vytvořit?

Pokud potřebujete působit elegantně, oblékněte si k nim košili či halenku a sáčko. V zimě přes něj můžete obléci i kabát. Potřebujete – li zakrýt menší nedostatek v podobně ne příliš malého zadečku, volte delší top. Velmi formálního outfitu dosáhnete v kombinaci s bílou košilí a sakem. Máte – li před sebou nákupy či různé pochůzky v podobě pracovních záležitostí, oblékněte si svetřít, či lehkou halenku, které může doladit lehčí kabátek. Pokud se chystáte na neformální schůzku či stekání a přesto chcete vypadat elegantně, zkuste třeba krajkovou halenku. Nadčasová kombinace je i tričko či svetřík s tenkým proužkem.

Ideální kombinace pro jarní dny je halenka a vesta, třeba s páskem, které skvěle doplní i boty bez podpatku. Vestu můžete nahradit také pončem, plédem či pelerínkou. Velice trendy jsou i různé druhy kardiganů.

A co pánové?

Kožené kalhoty na dámách vidíme stále častěji, pánové jim však zatím asi na chuť moc nepřišli. Třeba časem změní názor.