Domů / Ostatní / Vyberte si parfém podle barvy oblečení, které nosíte

Vyberte si parfém podle barvy oblečení, které nosíte

Vhodně zvolená vůně skvěle doladí každý outfit. Měla by vyjadřovat a podtrhovat charakter a osobitost svého majitele. Nejen napodobeniny parfémů se dělí do tří základních skupin, z nichž si také můžeme vybírat.

  • Parfémy dámské

Dokáží podtrhnout ženskou krásu, půvab a osobitost své majitelky.Mezi typické zástupce patří především parfémy květinové, ovocné, orientální či s dřevitým nádechem.

  • Parfémy pánské

Tato skupina představuje nadčasovou klasiku, ale objevíme zde i zástupce svěžích vůní. Charakteristické vůně jsou především dřevité, aromatické, kořeněné, ale i citrusové.

  • Parfémy unisexové

Stejně tak, jako si můžete pořídit unisex oblečení, to stejné platí i o parfému. Je to skupina vůní, která je vhodná jak pro muže, tak i pro ženy a pro každodenní nošení. Tyto vůně jsou vhodné pro ty, kdo si nepotrpí na dodržování nepsaných pravidel a společenských norem. Většinou se jedná o vůně, které jsou určené pro mladší generace.

Pokud stále ještě váháte, jaký parfém si pořídit, můžete vyzkoušet kvalitní imitace parfémů, které naleznete v e-shopu esensino.cz.

Parfémy podle barvy oblečení

Podvědomě si barvu oblečení vybíráme podle toho, jací jsme. Jedna z možností nákupu parfému je tedy jeho výběr k barvě oblečení, kterou nosíme nejčastěji.

Pokud patříte mezi ty, kdo nosí velmi často bílou barvu, vybírejte k ní parfém se svěží vůní, v níž se skrývají tóny citrusů, lilie, růží a jasmínu.

Jste-li příznivci černé barvy. Pro muže se hodí vůně santalového dřeva a bergamotu. K ženám budou ladit vůně s tónem hyacintu, gardénie, pepře a vanilky, pačuli nebo santalového dřeva. K milovníkům červené barvy se hodí vůně plné energie a života jejichž složkami jsou orchideje, mahagon, rybíz, zázvor, mošus nebo cedrové dřevo. Zelená barva se váže k přírodě, proto jsou pro ni vhodné vůně s obsahem květů. Mezi takové patří pomerančovník, jasmín nebo lotosový květ. Pokud patříte do mladší generace, která dává přednost barvám jako jsou růžová, světlá žlutá nebo světlá fialková, vhodnou volbou jsou parfémové vody s vůní lékořice nebo pivoňky. Pro modrou barvu se hodí vůně s nádechem moře a svěžesti s obsahem citronu, jablka, jasmínu nebo konvalinky.